Vitajte na webových stránkach, ktoré sú venované rekonštrukcii rodinného domu alebo bytu. Veríme, že čas strávený na týchto stránkach bude pre Vás príjemný a užitočný. 

Prečo vznikol tento web?

Pred nejakým časom sme sa s manželkou rozhodli kúpiť nehnuteľnosť. Po dlhom hľadaní sme sa rozhodli pre kúpu staršieho rodinného domu, ktorý potreboval rekonštrukciu. S veľkým optimizmom a minimom informácií o tom ako prebieha rekonštrukcia sme sa do toho pustili. Po takmer roku driny, množstva minutých peňazí, času a energie sa nám podarilo dostať domček do „obývateľného“ stavu.

Pred rekonštrukciou som si vôbec nevedel predstaviť, aké práce zahŕňa napríklad výmena elektrických rozvodov a aký materiál je k tomu potrebné nakúpiť. Taktiež som nemal predstavu o náročnosti množstva iných prác, o vlastnostiach rôznych materiálov, ktoré ponúkali obchody so stavebninami, o tom aké náradie použiť na tú alebo onakú činnosť a podobne. Väčšinu informácií som sa dozvedel od skúsenejších rodinných príslušníkov, známych, kvalifikovaných odborníkoch alebo z internetu. 

Preto ma napadlo, že informácie a skúsenosti, ktoré som nadobudol a získal počas rekonštrukcie zverejním na internete spolu s mnohými inými praktickými radami, odporúčaniami a článkami. 

Nie som stavebný odborník a nebudem sa púšťať do príliš odborných tém/textov. Berte prosím rady, ktoré nájdete na týchto stránkach s rezervou a kľudne si ich overujte. Chcel by som moje skúsenosti napísať zrozumiteľným spôsobom pre každého laika, ktorý rovnako ako ja pred rekonštrukciou nemá ani páru o tom, čo všetko rekonštrukcia zahŕňa, na čo treba myslieť, aké sú možnosti a podobne. 

Tak ako v reálnom živote, ani na internete sa často neoplatí spoliehať iba na jeden názor a často je vhodné získať aspoň dva-tri názory, aby človek získal „objektívnejší“ pohľad na vec. K rozšíreniu obzorov odporúčam aj vynikajúcu knihu Rekonstrukce rodinného domu, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii.

Vízia a poslanie stránky

Poslaním stránky je poskytnúť hodnotné informácie všetkým, ktorí sa plánujú pustiť do rekonštrukcie rodinného domu alebo bytu. V našom chápaní k tomu patrí aj financovanie a zariaďovanie bývania – týmto témam sa venujeme v samostatných kategóriach. 

Získať správne informácie a mať plán je len „jedna časť“ roboty. Preto na stránkach taktiež ponúkame priestor na majstrov alebo firmy, ktoré dané práce vedia zrealizovať, resp. dodať správny materiál/produkty.

Základné body našej vízie:

  1. poskytnúť cenné rady ohľadom rekonštrukcie – ako sa pripraviť, ako postupovať
  2. poskytnúť cenné rady ohľadom financií – informácie o pôžičkach, hypotékach, ako ušetriť pri rekonštrukcii, ako nakupovať materiál lacnejšie a pod. 
  3. poskytnúť nápady ako si zariadiť a zútuľniť novo-zrekonštruovaný domov
  4. poskytnúť databázu kontaktov na rôznych majstrov alebo firmy, ktoré Vám vedia pomôcť s realizáciou prác, kde viete nakúpiť tovar, požičať náradie a pod.
  5. poskytnúť priestor na Vašu reklamu, resp. články (napr. o Vašich pokrokových/efektívnych pracovných postupoch, metódach, a pod. – viac v sekcii Spolupráca)
  6. informovať o zaujímavých zľavach v e-shopoch, ktoré ponúkajú sortiment užitočný k rekonštrukcii (materiál, náradie…) alebo k bývaniu (nábytok, zariadenie domácnosti, doplnky atď.)

Kiež, by som mal na začiatku informácie, ktorá teraz nájdete na stránkach reconstruction.sk … 🙂

s pozdravom

editor & tím reconstruction.sk
 
 

 

[button style="btn-danger btn-lg" icon="glyphicon glyphicon-envelope" align="left" iconcolor="#ffffff" type="link" target="true" title="Chcem odoberať novinky, akcie, zľavy a užitočné informácie" link="/newsletter" linkrel=""]