Hľadať nové bývanie je častokrát pomerne náročný a zdĺhavý proces, najmä ak sa jedná o kúpu nehnuteľnosti. V nasledujúcom článku sa dočítate o siedmych spôsoboch, ako si nájsť svoj vysnívaný nový domov. 

Či už hľadáte rodinný dom, byt, chalupu alebo pozemok, spôsobov hľadania je niekoľko.

1. Internet

Internet je najpopulárnejším (a najrýchlejším) zdrojom informácií. 

Existujú portály, ktoré zoskupujú ponuky od rôznych realitných kancelárií a zobrazujú ich v jednotnom a prehľadnom formáte. Takéto portály sú ideálne pre hľadanie nehnuteľností aj pre neskúsených užívateľov.

Aby človek nemusel každý deň prehľadávať nové ponuky a znova zadávať vyhľadávacie parametre, je možné uložiť hľadanie a nechávať si každý deň posielať novinky e-mailom.

V dnešnej dobe je už samozrejmosťou, že každá realitná kancelária má svoju vlastnú webovú stránku. Preto ak chce človek hľadať nové bývanie ešte dôslednejšie, okrem vyššie spomínaných portálov by mal pozrieť aj webové stránky jednotlivých realitných kancelárií. Dôvodom je, že inzercie na portáloch sú spoplatnené a nemusia byť na nich zverejnené všetky ponuky realitnej kancelárie.

Nevýhodou prehľadávania takýchto webových stránok je, že hľadanie zaberie omnoho viac času a užívateľ si musí zakaždým zvykať na nový dizajn stránky a spôsob vyhľadávania.

Najväčším portálom s nehnuteľnosťami na Slovensku sú jednoznačne nehnutelnosti.sk

2. Realitná kancelária

Ďalšou možnosťou je osobne prísť do realitnej kancelárie a opýtať sa na ich ponuku, príp. im zadať kritéria, ktoré očakávate od Vašej budúcej nehnuteľnosti a nechať hľadanie na nich. Vo väčších mestách (Bratislava, Košice…) je konkurencia naozaj veľká a existujú desiatky realitných kancelárií, pre ktoré sa môžete rozhodnúť. To, ako si vybrať vhodnú kanceláriu, spomenieme v osobitnom článku. Realitných kancelárií je mnoho.

 Predávate nehnuteľnosti a chceli by ste tu mať svoju reklamu? Ozvite sa nám

3. Informácie od známych

Samozrejme jedným zo spôsobov ako nájsť nové bývanie je opýtať sa svojich známych, či náhodou nevedia o niekom, kto predáva nehnuteľnosť, prípadne pozemok.

Výhodou tohto spôsobu je, že Vás známy Vás môže odporúčiť (môžete dojednať lepšiu cenu) a taktiež (ak to je dobrý známy 🙂 by Vám neodporúčil niečo o čom vie, že je chybné.

4. Prechádzka po vysnívanej lokalite

Ak sa Vám vyslovene páči nejaká lokalita, nie je na škodu sa osobne vybrať a prejsť po lokalite. Môžno zbadáte na nejakom plote, bráne, balkóne (alebo inej časti domu) zavesený plagát „NA PREDAJ“ s kontaktom na makléra, resp. predávajúceho. Alebo sa len opýtate niekoho koho zbadáte, či nevie o nejakej nehnuteľnosti, ktorá sa v tejto lokalite predáva. Nikdy neviete, čo všetko sa človek dozvie od susedov :).

6. Podanie inzerátu na internet alebo do schránok

Tak ako je mnoho stránok na ktorých sa dajú vyhľadávať nehnuteľnosti na predaj, je taktiež mnoho stránok na ktoré viete pridať inzerát na kúpu nehnuteľnosti (napr. bazos.sk). Inzeráty sa dajú podať aj bezplatne. Druhou možnosťou je ísť priamo do lokality, v ktorej by ste chceli kúpiť nehnuteľnosť a vkladať inzeráty do poštových schránok. Osobne takúto „poštu“ nemám rád, ale je to jedna z možností ako ísť za svojim cieľom.

7. čakať na vhodnú situáciu 🙂

Vlastníkom nehnuteľnosti sa môžete stať aj tak, že ju zdedíte po predkoch. Alebo vyhráte v súťaži, prípadne Vám ju niekto daruje.  Toto sú však spôsoby, ktoré nemôžete nijako aktívne ovplyvniť 🙂

Vaše nápady ?

Napadol Vás ďalší nápad ako si nájsť nové bývanie?

 


Sme radi, že ste sa dostali až na koniec článku. Čo ďalej?

  1. Článok môže byť na základe Vášho príspevku aktualizovaný. Ak máte ďalšie nápady, prípadne otázky, zapojte sa do diskusie pod článkom alebo nám napíšte. Ďakujeme, že tak prispejete ku zlepšeniu kvality článku.
  2. Ohodnoďte článok kliknutím na hviezdičky nižšie, aby ste tak dali najavo aj iným návštevníkom, či Vám článok priniesol úžitok.
  3. Prihláste sa na odber článkov, noviniek, akcií kliknutím na ikonku nižšie. 

Prihláste sa na odber noviniek, akcií a zliav

7 spôsobov ako nájsť nové bývanie
5 (100%) 1 vote